Обновен: 17:36 | 28 април 2024

Лудогорец със срамна загуба в Лигата на конференциите

"Орлите" паднаха с 1:7 от датския Нордселанд

Кадър: MaxSport3

Лудогорец записа най-тежката загуба в историята си в Европа. “Орлите” бяха разбити с 1:7 при визитата си на датския Нордселанд във втория си мач от от Група “H” на Лигата на конференциите.

Резултатът бе открит от Маркус Ингвартсен още във втората минута от дузпа. Само шест минути по-късно обаче Оливие Вердон изравни също от бялата точка. Съвсем скоро обаче домакините отново излязоха напред след попадение на Ибрахим Осман. В средата на полувремето само за две минути датчаните стигнаха до два нови гола чрез Йепе Тверсков и Бенямин Нигрен. В средата на втората част пък Франсиско Гомес - Сон си отбеляза автогол. По-късно Нигрен отбеляза втория си гол в мача, a в края на мача резервата Кристиян Расмусен заби последния пирон в кошмара на българския шампион, предаде Sportal.bg.

Така Лудогорец за първи път в историята си в Европа допусна седем попадения във вратата си в един мач. Преди това разградчани бяха записвали поражения с 0:6 от Арсенал и Еспаньол, но никога не бяха побеждавани с толкова гола в мрежата си. "Орлите" играха доста под нивото си, а и няколко индивидуални грешки допринесоха за тежкия резултат.

Родните шампиони започнаха отлично надпреварата и в първия си мач разбиха с 4:0 Спартак (Търнава) в Разград. Датачаните пък имаха тежко гостуване на Фенербахче в Истанбул и загубиха с 1:3. Днес пък в другия мач от групата турците победиха с 2:1 словаците и излязоха еднолично на върха на надпреварата.

Наставникът на “орлите” Ивайло Петев заложи на вратата на Серджио Падт и пред него Франсиско Гомес - Сон, Оливие Вердон. Ноа Сонко Сундберг и Аслак Фон Витри. В халфовата линия действаха Клод Гонсалвеш, Мунир Шуаир и Якуб Пьотровски. В нападение бяха Бърнард Текпетей и Кайо Видал по двата фланга, а на върха Руан Секо. Така Лудогорец започна мача без нито един българин в стартовия си състав.

Домакините откриха резултата още във втората минута на мача. След центриране от корнер Маркус Ингвартсен стреля с глава, а на пътя на топката Руан Секо игра неволно с ръка, което даде достатъчно основания да посочи бялата точка. Зад топката застана именно Ингвартсен и откри, въпреки че Падт предусети ъгъла на удара.

Малко по-късно Лудогорец можеше да изравни, но Секо не успя да преодолее вратаря от добра позиция в наказателното поле.

Все пак в осмата минута българите изравниха. Секо бе спънат в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди дузпата. Зад топката застана рожденика Вердон и откри.

В 11-ата минута Нордселанд отново излезе напред. Падт направи груба грешка и позволи на Осман да му отнеме топката и да я прати в крайна сметка във вратата.

В 31-ата минута домакините стигнаха до трети гол. При центриране от корнер Тверсков засече кълбото в мрежата.

Две минути по-късно хаосът в защитата на Лудогорец позволи на Нигрен да прати топката на празна врата за 4:1.

В началото на втората част Лудогорец наложи натиск, с който да търси намаляване на резултата и някаква последваща промяна в края на мача. Домакините обаче се отбраняваха хладнокръвно и действаха опасно на контраатака.

В 68-ата минута поредна неточност в отбраната на Луодогорец позволи на Осман да центрира към наказателното поле, където Сон загуби ориентация и отклони топката в собствената си врата.

15 минути преди края на мача Нигрен вкара шести гол във вратата на Падт, след като получи топката необезпокояван в наказателното поле и без да се бави с плътен удар направи 6:1 в полза на тима си.

В 86-ата минута падна и седми гол във вратата на Лудогорец. Удар от дистанция рикошира във Вердон и заблуди Падт, а Кристиан Расмусен довкара кълбото в мрежата.

До края на мача настроението на домакините продължи да е приповдигнато, а за съжаление българите не успяха да променят нищо и се надяваха мачът да свърши час по-скоро.

Следващият двубой на Лудогорец в групата е гостуване на лидера Фенербахче. Срещата в Истанбул е по програма на 26 октомври.

НОРДСЕЛАНД 7:1 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Ингвартсен (2-д)
1:1 Вердон (8-д)
2:1 Осман (11)
3:1 Тверсков (31)
4:1 Нигрен (33)
5:1 Сон (68-а)
6:1 Нигрен (74)
7:1 Расмусен (86)

НОРДСЕЛАНД: 13. А. Хансен, 23. Виладсен, 4. К. Хансен, 39. Нагало, 5. Фрезе, 29. Доржел, 6. Тверсков, 27. Свенсон, 14. Осман, 7. Ингвартсен, 9. Нигрен

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 17. Гомес, 24. Вердон, 26. Сундберг, 16. Фон Витри, 8. Гонсалвеш, 11. Шуаир, 6. Пьотровски, 37. Текпетей, 77. Видал, 99. Секо