Обновен: 01:59 | 9 май 2024

Спартак Вн победи Крумовград за Купата

"Соколите" се класираха за осминафиналите в турнира с минималното 1:0

Снимка: ПФК "Спартак"

ФК Спартак (Варна) се класира за осминафиналите в турнира за купата на България. "Соколите" отстраниха 10-ия в класирането на Ефбет лига ФК Крумовград в първия кръг след успех с 1:0 на своя стадион, съобщава официалният сайт на варненци. Спартаковци бяха по-настоятелния тим, създадоха повече положения от съперника и заслужено спечелиха. Те стигнаха до успеха след автогол на Сенхаджи в 73-а мин.

През първата част играта бе равностойна, а домакините владееха повече топката. В 11-а мин Нзи отблизо не успя овладее. Малко след това Дос Сантош отблизо стреля в аут. В 36-а мин Юсеин от фал стреля опасно, но Виденов изби, а след корнера Кацаров отблизо насочи топката, но отново вратарят се намери решително. Соколите продължиха повече да владеят топката, в 38-а мин удар на Митев от фал бе уловен от вратаря. В 40-а мин вратарят Виденов излезе неразчетено, топката стигна до Юсеин, който не успя отдалеч да улучи вратата. В последните минути на първата част Колев от воле по диагонала прати топката в аут.

"Соколите" започнаха по-настоятелно и втората част. Сабри и Руменов на два пъти нанесоха удари в очертанията на вратата. Постепенно соколите наложиха териториален превес. В 60-а мин Ахмедов изведе Сабри зад защитата, той размина вратаря, но диагоналния му удар излезе в аут. В 73-а мин Сабри проби отдясно до аутлинията, преодоля бранител и шутира, а от крака на Сенхаджи топката влезе във вратата за победния гол. Гостите не създадоха нито едно положение до края на срещата, а удар на Ахмедов с глава бе уловен от вратаря.