Черно море с голяма победа над Левски на "Тича"

Моряците изравниха 50-годишен рекорд, втори са в елита

По материала работи: Петър Захариев

Снимка: Х

Черно море спечели с 3:1 срещу Левски в дербито от 29-ия кръг на Първа лига и изскочи на второто място във временното класиране, изпреварвайки ЦСКА.

Момчетата на Илиан Илиев показаха на гостите от София защо стадион „Тича“ е непревземаема крепост, а „сините“ претърпяха трета поредна загуба след тези от другите два тима от Топ 3 – Лудогорец и ЦСКА.

Варненци заслужиха успеха след голове на Исмаил Иса, Андреяс Калкан и Атанас Илиев. Почетното попадение за „сините“ реализира Рикардиньо. Иса откри резултата в 40-ата минута с петия си гол от началото на сезона. Рикардиньо върна надеждите на столичани, изравнявайки в 51-ата минута. Адреяс Калкан с дебютното си попадение за моряците в 67-ата минута възстанови преднината на домакините. Влезлият като резерва Атанас Илиев узакони победата в 81-ата минута. Това бе негов 12 - ти гол от началото на кампанията и той се изравни на върха при голмайсторите с Георги Николов от Ботев Пловдив.

Така Черно море изравниха свой 50-годишен рекорд от девет поредни домакински победи.