13:30 | 20 май 2024
Обновен: 04:20 | 27 юли 2024

12-годишните баскетболисти на Черно море Тича са вицешампиони на България

Талантите на Денислав Коцев загубиха от БУБА на финала

Черно море Тича стана вицешмпион в държавното първенство по баскетбол за момчета до 12 години. На финала възпитаниците на Денислав Коцев загубиха от БУБА Баскетбол в „Арена Самоков“ с 64:72, съобщава BGbasket.

По-рано бронзовите медали бяха спечелени от Рилски спортист, който в мача за третото място победи Балкан.

Двубоят започна с ниска резултатност, като след десет минути игра БУБА водеше с 15:9. Играта вървеше кош за кош почти през цялата втора четвърт, а на почивката пасивът на „моряците“ бе едва точка – 30:31.

След оспорвано начало на второто полувреме, столичният тим направи силна серия в края на третата част, след която поведе с 50:41. Малко след началото на заключителния период разликата стана и двуцифрена, като баскетболистите на Емилия Кръстева удържаха водачеството си до последно.

Калоян Стойков отбеляза 13 точки за БУБА, с 11 е Филип Филипов.

За варненския тим Александър Ушев записа 21 точки, 16 добави Максим Милев.

Състав на Черно море Тича: Александър Михайлов, Александър Ушев, Владимир Иванов, Галин Драганов. Давид Димов, Димитър Киряков, Кристиян Алексиев, Максим Милев, Михаил Коларов, Никола Тодоров, Ростислав Веселинов, Симеон Петров, Стамен Събев и Теодор Щилиянов (к).
Старши треньор: Денислав Коцев.