IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
18:29 | 9 септември 2015
Обновен: 16:04 | 23 април 2025

Чичо Митко: Честито цесекари и чорбари

Вижте няколко нови бисера на легендата Димитър Пенев по повод 67-годишнината от първата титла на ЦСКА

По материала работи: Слав Велев
Чичо Митко: Честито цесекари и чорбари

Легендарният треньор Димитър Пенев за пореден път пусна култова реплика. Той говори в Музея на славата на „Армията", където бе отбелязана 67-годишнината от първата титла на ЦСКА.

 

Там бяха и отборите от детско-юношеската школа на „червения" клуб.

 

"Да честитим празника на цесекарите, на чорбарите", заяви Пенев в типичен стил, цитиран от Спортал.

 

"Жалко е само, че в този момент отборът е във В група. Но през тези години много ръководители и президенти си отидоха, починаха, Бог да ги прости, а името на ЦСКА продължава да се помни не само в Европа, но и в целия свят", каза още той, цитиран от Гонг.

 

"Затова се надявам тези момчета сега да запазят в главите си думите на управителя на музея за историята на клуба. Само мога да им пожелая успех, но ще е много трудно, защото вече всичко в държавата е много трудно, всичко е бизнес", добави той.

 

"Вече само за това се мисли, дори не се поздравяваме по улиците. Главите са наведени, всеки мисли само за себе си. А футболът е колективна игра и трябва да се мисли колективно", коментира още Димитър Пенев.
Копирано от standartnews.com

Коментари

Новини Варна