IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
19:03 | 28 юни 2016
Обновен: 05:10 | 16 юни 2025

ОФИЦИАЛНО: Мане премина в Ливърпул

Саутхямптън получи 30 милиона лири за звездата си

По материала работи: Юлиян Атанасов
ОФИЦИАЛНО: Мане премина в Ливърпул

Английският гранд Ливърпул съобщи, че сенегалецът Садио Мане вече е играч на клуба. 24-годишният Мане подписа договор за 5 години, според който ще получава по 100 000 лири на седмица. Трансферната сума, заплатена на досегашния му клуб Саутхямптън, е 30 милиона лири.

 

"Днес е голям ден и аз съм много щастлив, че подписвам с един от най-големите клубове в Европа. Това е клуб, който е спечелил много трофеи и има богата история. Очаквам с нетърпение да се срещна с целия щаб и моите нови съотборници", заяви Мане пред сайта на Ливърпул.По този начин Мане, който може да играе както като нападател, така и като крило, стана третият най-скъп футболист в историята на Ливърпул след Анди Келръл (35 милиона) и Кристиан Бентеке (32,5 милиона).Мане е четвъртото ново попълнение на "Анфийлд" за това лято след Жоел Матип, Марко Груйич и Лорис Кариус. В 75 мача за Саутхямптън във Висшата лига Мане има 25 гола.

euro2016.gol.bg

Коментари

Новини Варна