IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
20:38 | 5 юли 2016
Обновен: 13:56 | 30 май 2025

Намалиха наказанието на корумпиран от ФИФА

Бившият кандидат за президент на ФИФА Чхон Мон Джун също е с редуцирано наказание от 6 на 5 години отстраняване от футболна дейност

По материала работи: Слав Велев
 Намалиха наказанието на корумпиран от ФИФА

Апелативната комисия на ФИФА намали срока на дисквалификация на бившия генерален секретар на централата Жером Валке от 12 на 10 години. Той бе отстранен от футбола, след като бе уличен в корупция след вътрешно разследване във ФИФА. Чиновникът бе разобличен като основен организатор на незаконна схема за продажба на билети за Мондиал 2014 в Бразилия и бе дисквалифициран за 12 години, но сега Апелативната комисия намали санкцията с 2 години.

 

Бившият кандидат за президент на ФИФА Чхон Мон Джун също е с редуцирано наказание от 6 на 5 години отстраняване от футболна дейност. Той бе разследван от Комисията по етика за конфликт на интереси, тъй като лобирал за гласове при избора на домакин на световните първенства през 2018 и 2022 година.

sportal.bg

Коментари

Новини Варна