България в лесна група на Световната купа по хандбал за мъже

Националите ще играят с представителните отбори на Кипър, Андора и Азербайджан

България в лесна група на Световната купа по хандбал за мъже

След изтегления жребий в Габрово мъжкия национален отбор на България попадна в сравнително приемлива група за второто издание на Световната купа - „IHF Emerging Nations Championship 2017". 

Нашите ще играят с представителните отбори на  Кипър, Андора и Азербайджан .

Авторитетният турнир ще се проведе в зала „Орловец” в Габрово и „Двореца на културата и спорта” във Велико Търново от 12 –и до 19-и  юни с участието на 16 държави. 

За церемонията по разпределяне на тимовете в четирите групи пристигна представителят от Международната хандбална федерация Предраг Павичевич. Черногорецът заедно със спортния директор на родната централа Теодор Илиев направиха  инспекция на спортните зали и хотелите в двата града домакини. 
Очаква се през идната седмица да бъде готов доклада на Павичевич, а вече по организацията на турнира започна да се работи от българска страна. 
 
Ето и отборите по групи:

Група А - Турция, Косово, Албания, Ирландия
Група В - Люксембург, Грузия, Малта, Великобритания
Група D - Китай, Фарьорски острови, Армения, Молдова
Група С- България , Кипър, Андора , Азербайджан
 

Първите два отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите, победителите се класират за полуфинали, а новия шампион ще бъде определен във финална среща. По регламент ще има и мач за 3-4 място . Първите три отбора в крайното класиране получават автоматично право да попаднат в оснавната схема на квалификациите за Европейското първенство за мъже през 2020 година, което за първи път ще бъде с 24 отбора. 

Коментари

Спорт
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата