Мъж се удави край Поморие

44-годишният свиленградчанин, влязъл да плува след 18 часа вчера

Мъж се удави край Поморие

44-годишен мъж се е удавил в Поморие. Той е от Свиленград, дошъл да летува на родното море. Влязъл да се къпе след смяната на спасителите на плажа, която приключва в 18 часа. Мъртвото вълнение го повлякло и той не могъл да се пребори - не изплувал, предаде кореспондентът на "Труд" в Бургас.

 

Както морските стражи вече предупредиха морето ври и кипи заради бурния вятър, който се извива на крайбрежието. Времето е много опасно за къпане. Освен, че са много високи, над метър и половина - вълните са и страшно силни. Те връхлитат брега яростно и го изкопават.

 

На Северната ивица са залели втория ред на чадърите, подредени за плажуващите там. Това означава, че са навлезли близо 10 метра навътре в плажа, което не се помни да се е случвало от години. 

 

Освен това при бурното вълнение, морето е изхвърлило много водорасли на брега.

Коментари

Новини Варна
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата