Снимки: ОД на МВР-Варна
Полицейска операция респектира криминалния контингент във Варненско. Действията на територията на областта се провеждат днес с участието на Специализирани полицейски сили, Криминална полиция, Икономическа полиция и Районните управления.
Специализирана полицейска операция, за противодействие на купуване на гласове и превенция на конвенционалната престъпност, се провежда днес. В хода на действията, до 14 часа, са проверени 616 души и 574 автомобила. Задържани са 24 лица от криминалния контингент, съставени са 141 бр. АУАН. Издирени са 8 лица обявени за общодържавно издирване и един обявен с Европейска заповед за арест. В хода на операцията се работи по 6 сигнала за престъпления против политическите права на гражданите. Във връзка с това са профилактирани 11 лица, като оперативно- издирвателните мероприятия по проверка на сигналите продължават и към момента. Служителите на реда са инспектирали 15 пункта за черни и цветни метали, 28 заложни къщи, 18 автоморги, 28 питейни заведения, както и други 31 търговски обекта.
Задържана е 57- годишна жена, в чийто дом в с. Каменар, са намерени и иззети 500 кутии цигари без бандерол и 30 литра ракия без акциз. Полицаите разбиха и нарколаборатория в жк „Чайка“.
Образувани са 10 досъдебни производства, като е уведомена прокуратурата. Служителите на реда са направили и 2 бързи производства.

Шофьори изненадаха полицаи: Все по-рядко отказват тестове за алкохол и дрога
Катастрофа с Пътна помощ затруднява движението на Околовръстното в София
Протестите започнаха: Студенти скандират "Оставка!" в центъра София
Хора на Слави Трифонов напускат ИТН заради общата му политика с ГЕРБ
НАСА загуби връзка с мисията Mars MAVEN
Космическа изолация: Търсят доброволци за странна мисия, плащат по 23 хил. евро
Уникално откритие в Александрия: Археолози се натъкнаха на кораб от Древен Египет
Комета може да унищожи Земята, твърди религиозен лидер
Ливърпул прибира милиони: 5 клуба пожелаха Салах
Асен Митков аут от Левски
От Лудогорец искат бой над Кирил Десподов
Кобрата се закани на Мурат Гасиев: По-добър съм от него! Аз съм световен шампион!
Повече щастие през 2026 за родените на тези дати
5 задължителни ястия по време на коледните пости
Сарми с прясно зеле и свинско
Криминалната мистерия „Мамник“ – с премиера от 8 януари
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Отбиване на бебето
Трейдърите вече очакват ЕЦБ да вдигне лихвите през 2026 г.
Компенсации за неприети в градини деца - МС разпореди над 1,7 млн. лв.
Пасивност към еврото прави българския бизнес уязвим за конкуренцията от ЕС
Хьогмо каза как Лудогорец ще бие ПАОК
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Семейна Коледа – 5 забавни и спокойни дейности, които да правите с близките си
Маколи Кълкин: Баща ми заслужава да умре сам
Коментари