Днес в 15 ч. ще се проведе втора среща в Община Варна, на която ще бъдат обсъдени исканията на синдикатите за увеличение на заплатите в "Градски транспорт" във Варна. На нея отново ще настояваме за предложеното тригодишно споразумение за увеличение на възнагражденията от 200 лв. от 1 април, а от септември - с още 150 лв. За следващата година предлагаме да бъде планиран ръст на заплатите с 400 лв., а за 2027 г. - с 500 лв., заяви в ефира на Радио "Варна" Васил Василев - председател на КТ "Подкрепа" във Варна.
"Надяваме се на тази среща днес да дойдат и изпълнителният директор, и главният счетоводител на дружеството, за да кажат дали има достатъчно средства за допълнителни възнаграждения, подчерта Василев, след което допълни: "Не бива гражданите да злорадстват по отношение на това, което нашите колеги са поставили като искания. В тази държава всички сме еднакво бедни, трябва да търсим решение как да излезем от това блато. Нека гражданите бъдат по-сдържани в оценките си".
Около 2060 лв. е основното възнаграждения в градския транспорт във Варна, каза още Василев. Той определи като "кървав" извънредния труд, който трябва да полагат шофьорите както в морската столица, така и в София. Да работиш 6 дни в седмицата в трафик, нон стоп, това е труд, който е онеправдан, вместо да е при семейството си, този служител трябва да работи извънредно. Освен това няма работници, които желаят да работят на тези основни възнаграждения, допълни Васил Василев.
Към момента няма нагласа за протест във Варна, идентичен на този в столицата, каза още Василев. Той допълни, че се организират и събрания по звена, на които се обсъждат проблемите, които стоят пред сектора. Проблемите са много, но главен е този с липсата на средства, допълни Василев.
Коментари