Оригинална задача са си поставили от ПГИ „Д-р Иван Богоров“ – да изградят „капсула на времето“, която да поставят в училището, за да напомня на идните поколения за отминали моменти, предмети и нрави. Това сподели в студиото на сутрешния блок на телевизия „Черно море“ директорката на гимназията Янка Бакалова. „Идеята е в тази капсула на времето да сложим елемент от ученическа униформа, да речем вратовръзка, да сложим и един ученически бележник, защото той няма да съществува в днешния си вид до няколко години. Ще помислим и за други такива символи, свързани с училищния живот. Капсулата на времето трябва да бъде факт за половинвековния юбилей на гимназията“, каза Янка Бакалова.
През тази година училището чества 25 години от създаването си. Юбилеят ще бъде ознаменуван с поредица от прояви – ежегодни и извънредни. Празничният концерт ще бъде на 11 май. В него ще се включи фолклорната формация на училището, както и гимназиалният театър. От ПГИ „Д-р Иван Богоров“ подготвят и юбилеен сборник с материали както за историята на гимназията, така и за настоящата й дейност и всички проекти, по които работи. И тази година ще има различни състезания и конкурси, които са традиционни, но ще преминат под знака на годишнината. Една от надпреварите е свързана с живота и делото на патрона на гимназията Иван Богоров и ще бъде през март. Друго от състезанията е съвместно с Икономическия университет и е свързано с решаването на различни казуси. В него могат да се включат ученици от цялата страна. През юни е планирана кръгла маса на тема „Идеите на д-р Богоров за развитие на икономиката на България“.
ПГИ „Д-р Иван Богоров“ има традиция и в провеждането на различни благотворителни инициативи. Всяка година по Коледа училището прави търг на кулинарни изкушения, подготвени от децата и техните родители – сладки, соленки, питки, баници. „Тази година със събраните средства бяха подпомогнати трима наши ученици –единият се налага да бъде опериран в Германия, а другите двама се нуждаеха от помощ за закупуване на учебници“, разказа Янка Бакалова.
Благотворителна проява в училището ще има и по Великден.
Полина Петрова
Александър Йорданов

Централна емисия
Доматите и краставиците поевтиняват - вижте новите цени на пазара
Централна емисия
Изненадващ обрат в магнитното поле на Земята
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Ивайло Иванов спечели турнира по джудо в Загреб
Люк Литлър става №1 в света
Нов удар за Арсенал! Габриел контузен с националния на Бразилия
Везенков поведе Олимпиакос към победа в гръцкото първенство
Дневен хороскоп за 17 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 – 23 ноември
Шоколадов пудинг без захар под 500 калории
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
Повече от половината хора с диабет в света остават недиагностицирани
Изкуствен интелект ускорява създаването на синтетични антитела
Нарушеният слух в бъдеще може да се лекува с…виагра?!
Повишена функция на щитовидната жлеза при деца - на какво може да се дължи?
Кадър на деня за 16 ноември
Транзитът Слънце тригон Сатурн носи успех на три зодии
Търговският модел на Китай е изграден върху това да държи другите бедни
С 9:1! Португалия удави клетата Армения в Порто
И евтините модели на Ford в Европа получават автопилот напролет
Почина астроложката Светлана Тилкова – Алена
4 зодии, които са непредсказуеми
Коментари