40-годишен варненец с хероин спипаха органите на реда във Варна. Полицейската проверка е извършена около 17 часа на 4 ноември на улица "Пробуда" в града. Установено е, че мъжът с инициали В.Д., известен на МВР, държи в себе си четири пакетчета, съдържащи кафеникаво прахообразно вещество. Направената експертна справка установява, че се касае за хероин с тегло 0,16 гр.
Пакетче с бяло прахообразно вещество е открито в лек автомобил "Мерцедес" с 35-годишен водач с инициали К.Б. от Варна, известен на МВР и осъждан. Проверката е извършена на 3 ноември около 16:00 часа. Направената експертна справка установява, че се касае за кокаин с тегло 0,46 гр.
Около 10:00 часа на 5 ноември, под Аспаруховия мост, при извършване на полицейска проверка на лек автомобил "Фолксваген" и намиращия се в него 20-годишен пътник с инициали В.М. от Велики Преслав, неизвестен на МВР, е установено, че държи в себе си пакетче, съдържащо суха тревиста маса. Направената експертна справка установява, че се касае за марихуана с тегло 0,25 гр.
По случаите са образувани досъдебни производства, уведомен е прокурор от Районна прокуратура – Варна. Тримата са задържани за срок до 24 часа, съобщиха от пресцентъра на полицията.
Черно море
Коментари