IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Крими
12:53 | 12 септември 2015
Обновен: 12:59 | 8 май 2025

Пътна полиция хваща по 600 шофьори без книжка седмично

33-ма повече са загиналите при катастрофи в страната в сравнение с миналата година

По материала работи: Слав Велев
Бойко Рановски, началник на „Пътна полиция"

Всяка седмица „Пътна полиция" хваща по 600 нарушители без книжки - тоест, или никога не са имали, или им е отнета и продължават да карат. Това съобщи в пред Нова телевизия Бойко Рановски, началник на „Пътна полиция", цитиран от "Дарик".
 

Малко над 300 водачи са хванати с алкохол. 25 деца са загинали миналата година като пътници в катастрофи. 90% от хората в цялата страна ползват колани, ако са на предната седалка, но не е така, ако са на задните седалки.
 

По думите на Рановски към днешна дата има с 33-ма загинали повече при катастрофи в страната в сравнение с миналата година. „Темата е тъжна, а усилията, която прилагаме, са на предела. Има по един екип за цялата област. След като не може с физическа сила и с хора да се покрие територията, има друго решение - монтирани са стационарни камери", каза Бойко Рановски.
 

Той е категоричен, че пари за безопасност на движението има, но трябва да се реализира проект. Такъв проект - за 174 стационарни камери, е започван през годините, но не е завършен. "Искаме да има стационарни камери навсякъде, където има много катастрофи", категоричен е шефът на „Пътна полиция".

Коментари

Новини Варна