Модернизират информационните табла на ЖП гарата във Варна

Повече от месец таблата са изключени заради морална остарялост и системни грешки

Снимка Пламен Гутинов, архив

Снимка Пламен Гутинов, архив

Моралната остарялост и системните грешки са причина за изключването на информационните табла на ЖП гарата във Варна. Това съобщиха за „Черно море“ от БДЖ, в отговор на многобройните зрителски сигнали за неработещите повече от месец табла. Те са спрени с цел гражданите да не получават грешна информация, а веднага да се отправят към гише със служител от когото да я получат.

 

Общият брой на засегнатите гари в страната е 6, поясняват още от БДЖ. Предприети са действия за модернизиране на информационните табла с нови монитори (LED технология). За целта са стартирани процедури по избор на изпълнител за доставка, монтаж, поддръжка и внедряване на софтуер за управление на таблата.

 

Поръчани са 25 такива табла, с цел да бъдат взети превантивни мерки и да се сменят таблата и на други гари, които въпреки че все още са в изправност. Националният железопътен превозвач се извинява на всички граждани и гости на град Варна за причиненото неудобство.

 

ИВАН БАРБОВ

Новини

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата