IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
09:15 | 4 март 2018
Обновен: 15:27 | 13 май 2025

Над 90 пчелари показват мед на изложение във Варна

Изложението продължава до 6 март

По материала работи: Юлиян Атанасов
Над 90 пчелари показват мед на изложение във Варна

Над 90 производители на мед показват своята продукторото във второто издание на изложението „Bee Happy Expo“, което се провежда в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта. Събитието се организира с подкрепата на Община Варна и започна вчера, на 3 март със закъснение от 2 дни. Изложението ще продължи до 6 март като целта му е да представи пред бранша нови възможности за планиране и закупуване на оборудване и консумативи за наближаващия сезон.

 

Известни лектори от страната и чужбина ще говорят за най-новите разработки в сферата на препаратите за пчели, уреди за мониторинг на кошерите, апитерпии и оперативни програми на ЕС в помощ на пчеларството. Сред темите на третия ден присъстват Разработка на международна пчеларска B2B2C платформа и Ползите от създаването на сдружение между пчелари и производители с медоносни растения.

 

Четете още:  Екипи на Пътна полиция на изходите на всеки град в почивните дни

Коментари

Новини Варна