IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Новина на деня
08:13 | 4 ноември 2018
Обновен: 04:26 | 24 април 2025

Полицията е в готовност за новия протест срещу цените на горивата

Предишният протест събра на улицата повече от 200 души

По материала работи: Пламен Янков
Снимка: Darik

Полицията в Пазарджик е в пълна готовност за предстоящия протест срещу високите цени на горивата, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР Мирослав Стоянов. Проявата е насрочена за днес, като участниците ще се съберат в 11 часа на битака, а половин час по-късно ще поемат на шествие из града.

 

Този път са излъчени представители, които са подали по надлежния ред уведомление до Община Пазарджик. Създадена е организация, така че да не се стига до безредици и неудобства. Автомобилната колона ще премине по бул. „Георги Бенковски“ и през центъра на града по предварително заявен маршрут. Където е необходимо, ще се спира движението, за да бъдат избегнати инциденти. Осигурени са екипи на Районното управление и Пътна полиция за охрана на събитието и придружаване на автоколоната.

 

Първият протест, проведен миналата събота, премина без никаква организация. Едва при събирането на участниците се разбра, че не е подадено уведомление и проявата е незаконна. 

 

Според Стоянов, въпреки слабата организация не е имало никакво проблеми. Протестиращите са оценили пропуските си и са се съобразили изцяло с препоръките на полицията.

 

Предишното шествие вдигна на крак над 200 души. Този път активността е значително по-ниска – до момента едва 90 души са заявили, че ще се включат.

Коментари

Новини Варна