Вече можем да ходим свободно в музеи, кина и галерии

В кината заетостта трябва да е до 30% от капацитета, според заповедта на Кирил Ананиев

Снимка: Министерство на здравеопазването

Снимка: Министерство на здравеопазването

Здравният министър Кирил Ананиев издаде заповед, с която позволява провеждането на културни събития и посещенията на музеи, галерии, библиотеки и кина.
 
Това трябва да става при при спазване на изискването за социална дистанция и на всички противоепидемични мерки.

 

В заповедта се посочва, че се разрешава посещение на музеи на закрито, на галерии и библиотеки на открито и закрито, като се спазват всички необходими мерки.

 

Заповедта позволява провеждането на културни събития – концерти и други сценични прояви, на сцени на открито, с допустима заетост на местата до 30% от максималния капацитет.

 

Условието е също да бъдат спазвани социалната дистанция и въведените противоепидемични мерки.

 

Допускат се и посещения на кина, като допустимата заетост на местата също е до 30% от максималния капацитет.

 

Dnes.bg

Новини

Коментари

Новина на деня
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата