Удължават извънредната епидемична обстановка

Тя ще продължи до 30 юни, засега

Удължават извънредната епидемична обстановка

Удължава се извънредната епидемична обстановка с 15 дни. Това заяви премиерът Бойко Борисов.

 

"За да не се стигне до нова ескалация и болниците да не могат да приемат пациенти, с 15 дни предлагаме да се удължи извънредната епидемична обстановка. Тя ще продължи до 30 юни. Ако се налага ще удължим пак", коментира премиерът Бойко Борисов днес, цитиран от НОВА ТВ.

 

„Нищо положително не се е случило, нищо различно то месец или два няма. Няма и нищо, което да стресне хората, дори отваряме кината и театрите. Заболелите се увеличават. Увеличават се и излекуваните”, посочи премиерът.

 

„Повишението на заболелите с коронавирус считаме, че се дължи на клъстърите – Доспат, Сърница, Ясенец. По най-бързия начин ги овладяваме, без да затваряме градовете, без да създаваме паника и страх", каза още Борисов.

 

„Дисциплината, дистанцията, дезинфекцията са най-важното, което хората трябва да спазват в този момент”, категоричен бе той.

 

Подробности

Новини

Коментари

Новина на деня
Новини Варна
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата