38-годишният Слави С. бе осъден на 8 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване било отложено с изпитателен срок от 3 години. С присъдата състав на Варненския окръжен съд лишил подсъдимия шофьор от „Градски транспорт“ – Варна, и от право да управлява МПС за срок от 8 месеца. Наказанието на 38-годишния подсъдим, който призна вината си за причинената смърт по непредпазливост на 81-годишна пътничка, бе определено при условията на съкратено съдебно следствие. Присъдата подлежи на обжалване пред Апелативния съд.
Инцидентът, при който пострадала възрастната пътничка в автобуса, движещ се по линия №20, станал на 19 март 2018 г. На спирка „Мургаш“ в посока кв. „Владиславово“ подсъдимият Слави С. завил леко наляво, в резултат на което след спирането предната и задната част на съчленения автобус останали под лек ъгъл.
Този ъгъл пречел на видимостта на водача. Така той не видял слизащата от третата врата възрастна пътничка, която си помагала с бастун. Затворил вратите на автобуса. Крилото на вратата избутало слизащата 81-годишна жена откъм гърба, тя изгубила равновесие и паднала по лице върху пътното платно. Шофьорът потеглил и гумите преминали през десния и част от левия крак на възрастната пътничка. Въпреки оказаната медицинска помощ жената починала няколко часа по-късно в болницата.
Черно море

България отбелязва 70 години членство в ООН
Дневен хороскоп за всяка зодия - звездите ни съветват
14 декември – празник с важна забрана вкъщи
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Виктория Бекъм е №1 сред футболните съпруги, жената на Роналдо е трета
Тежка сбирка в Кърджали решава съдби в Арда
Еуфория на "Герена": Левски купува голаджия
Национал на България падна в Италия, но записа 100 мача за Специя
Седмична таро прогноза за 15 – 21 декември
Италиански бадемови сладки
Нумерологична прогноза за 14 декември
Дневен хороскоп за 14 декември, неделя
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Ръководството на лекарския съюз получи мандат да подпише нов рамков договор за 2026-2028 г.
Goldman: Вероятността Фед да вдигне лихвите остава висока
Хьогмо успя да запали мотора на Лудогорец
Volkswagen попадна в капан
Семейна приказка – Прекрасните деца на легендарния фронтмен на Rolling Stones Мик Джагър
4 зодии, които ще излекуват разбитото си сърце през зимата
Коментари