Варна 11°
18:18 | 16 май 2019
Обновен: 04:31 | 17 април 2024

Дузпи пречупиха „Черно море“ на финала за Купата

90 минути не бяха достатъчно „моряците“ и „Лудогорец“ да излъчат победител

За втора поредна година „Черно море“ не успя да спечели турнира за Купата на БФС до 18 години. Варненци загубиха след изпълнение на дузпи от „Лудогорец“, а в редовното време двубоят завърши 1:1.

„Черно море“ поведе в 10-ата минута. След центриране от фаул стражът на „Лудогорец“ изби топката, а от границата на наказателното поле Велислав Василев с глава я прати във вратата. Малко след това „Лудогорец“ отправи първи точен удар. Николай Георгиев стреля от границата на наказателното поле, но Иван Дичевски реагира добре и улови топката. В 28-ата „орлите“ сътвориха добра атака, но ударът на Георгиев бе в аут.

„Черно море“ отговори с две ситуации, при които Денислав Ангелов опита да изведе свои съотборници, но подаванията му не сполучиха. В 37-ата минута варненци имаха възможност да удвоят. Ангелов намери непокрития Василев, който от воле отправи изстрел, но топката не намери очертанията на вратата. Две минути преди края на първата част „Черно море“ имаше още една прекрасна възможност. Тугай Неждет излезе сам срещу вратаря на „Лудогорец“, стреля покрай него, но топката се отби в гредата.

Още от съблекалнята „Лудогорец“ възстанови равенството. Удар от дистанция на Николай Георгиев бе избит от Дичевски в корнер. След неговото изпълнение най-съобразителен бе Петър Караангелов който вкара топката във вратата на „моряците“ за 1:1. „Орлите“ доминираха в по-голяма част до края на мача. В 63-тата минута разградчани можеха да поведат, когато Дичевски излезе, но не успя да хване токата, играч на „Лудогорец“ опита да вкара, но коженото кълбо бе избито от голлинията.

До последния съдийски сигнал играчите на двата тима играеха предпазливо и резултатът не бе променен и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Василев и Георгиев пратиха топката право в ръцете на Русанов, докато футболистите на „Лудогорец“ не оставиха шанс на Дичевски да се прояви и така с общ резултат 5:3 спечелиха Купата на БФС.

„Лудогорец“ – „Черно море“  5:3 (1:1)