09:29 | 16 юли 2019
Обновен: 04:07 | 17 април 2024

Мемфис спечели Лятната лига на НБА

За най-полезен играч в мача за титлата беше определен новобранецът Брендън Кларк

Отборът на Мемфис спечели Лятната лига на Националната баскетболна асоциация след победа на финала над Минесота с 95:92 в Лас Вегас, съобщи sportal.bg.

За най-полезен играч в мача за титлата беше определен новобранецът Брендън Кларк, който се отличи с 15 точки, 16 борби, 4 асистеници и 3 блокирани удара.

Кларк беше избран от Мемфис под номер 21 в драфта на новаците през тази година. Най-резултатен за успеха пък беше Грейсън Алън със 17 точки. За Минесота с 19 точки се отличи Келън Мартин.

Мемфис имаше солиден аванс от 56:40 на почивката, но след силна трета четвърт Минесота успя да намали изоставането си до само точка в началото на последната част при 73:74.

С ключова серия от 9 безответни точки Мемфис дръпна с 93:83 две минути преди края и това се оказа решаващо.