Съветник на шефа на "Роскосмос", руската космическа агенция, е задържан от властите във вторник и обвинен в държавна измяна, се казва в съобщение на "Роскосмос", цитирано от "Ройтерс", предаде News.bg.
Задържането на Иван Сафронов, бивш журналист, специализиран във военното дело, не е свързан с работата му с космическата агенция, където той е работил като съветник на генералния директор Дмитрий Рогозин.
Сафронов се присъедини към "Роскосмос" като медиен съветник през май.
Сафронов преди това е бил журналист на вестник "Комерсант", пише "лента.ру". Задържането му може да е свързано с предишното му място на работа и по-конкретно със статия на вестника от 18 март 2019 г., с факта, че Русия подписва договор с Египет за закупуване на изтребители Су-35, като след публикуването, държавният секретар на САЩ Майк Помпео заплаши Египет със санкции.
През юни 2019 г. статията беше изтрита, стана известно, че "Комерсант" може да бъде привлечен към административна отговорност за разкриване на държавна тайна.
По-рано беше съобщено, че в Москва съветникът на ръководителя на "Роскосмос" Иван Сафронов е задържан. Той встъпи в длъжност преди около два месеца. Неговите отговорности включваха изграждане на вътрешна информационна политика на държавната корпорация и нейните предприятия. Съветникът ръководи и някои специални програми.

Десетки палежи на автомобили в "Дианабад" тревожат хората
Проверките на МВР не отказват шофьорите от алкохола и наркотиците зад волана
На какво да обърнем внимание при покупка на кафемашина?
България и РСМ договориха железопътната връзка София - Скопие (+СНИМКИ)
Очевидци твърдят, че зелено на цвят НЛО e прелетяло над Китай
На Земята започнаха силни магнитни бури
Две мощни светкавици удариха повърхността на Луната
Гигантска ударна вълна се разпространява през Млечния път
ВИДЕО: Ливърпул - Реал Мадрид
ВИДЕО: ПСЖ - Байерн Мюнхен
Тодор Янчев обяви младежките национали на България
Вино за повод: Кои са най-добрите червени вина за подарък?
7 ясни знака, че тялото ви е изтощено
България има потенциал да се превърне в медицинска дестинация на световно ниво
Задължителни ястия за Архангеловден
Хора с епилепсия подготвят фотоизложба „Емоции на фокус“
Какво влияние оказва раждането върху кърменето?
Хирурзи от „УМБАЛ-Пловдив“ спасиха мъж с изключително рядко усукване на дебелото черво
Бременна жена с трансплантиран бъбрек и рядко хематологично заболяване и бебето ѝ бяха спасени в „Майчин дом“
Акционерите на "Софарма" АД ще гласуват дивидент от 0,07 лв. на акция на 5 декември
Десетки палежи на автомобили в "Дианабад" тревожат хората
САЩ печелят от отказа от зеления преход, стига светът да не ги последва
Топ 5 на автомобилите, които са идеални за семейства с деца
Забравете за тези храни при болки в гърлото
Софи Търнър отдавна си падала по Крис Мартин, пасват си
Коментари