Варна 11°
19:33 | 7 март 2018
Обновен: 06:59 | 25 април 2024

„Черно море“ отново се размина с успеха

Радослав Василев с две попадения във вратата на „Левски“, Антонио Вутов изгонен за удар без топка

„Черно море“ изигра най-силният си двубой от подновяването на сезона, но отново не успя да се поздрави с победа. „Моряците“ загубиха на „Тича“ от „Левски“ с 2:3 след груби грешки в защита.

Първото опасно положение дойде в 10-та минута Радослав Василев се догони една безнадежна топка, успя да я центрира към наказателното поле, но ударът на Георги Илиев бе лесно спасен от Николай Кръстев. Последваха силни минути за „сините“. Паулиньо беше много деен по лявото крило, а Роман Прохазка пробва удар отдалеч, който Благой Макенджиев спаси. Дебютиращият Ривалдиньо от два метра отправи удар с глава но Александър Цветков изби пред голлинията

В 20-ата минута Вутов даде аванс на столичани. Той получи топката от Прохазка, след което финтира защитата защитници и с хубав шут от 18 метра, прати топката в долния десен ъгъл на Макенджиев.

Още докато се радваха на попадението футболистите на „Левски“ бяха попарени. Мариян Огнянов надбяга защитата на „сините“ подаде към Василев, който отправи удар. Първо Кръстев спаси, но се получиха рикошети и топката влезе във вратата за 1:1.

Следващите минути опасностите следваха една след друга пред двете врати, но вратарите или отразяваха ударите или топката минаваше на сантиметри от гредите.

В 31-ата минута целият състав на „Левски“ поиска от Станислав Тодоров втори жълт картон за Огнянов, за игра с ръка в центъра на терена. Три минути след това Фенуш бе спрян от несъществуваща засада, а секунди по-късно прати топката в мрежата, но при спряла игра. В 38-ата минута Вутов изведе Паулиньо, който надбяга Зехиров и Цветков, след което технично вкара за 1:2.

През второто полувреме Антонио Вутов беше изгонен за удар без топк. В 54-ата минута той изрита Хасани пред очите на страничния рефер. Футболистът първо влезе остро в краката на защитника, след като загуби топката и после ритна Хасани. След като бяха с човек в повече „моряците“ атакуваха, но Кръстев отразяваше ударите им. Младият вратар демонстрира отличен рефлекс, като парира страхотна странична ножица на Георги Илиев, която отиваше под гредата.

Изненадващо гостите успяха да вкарат ново попадение. След центриране от фаул никой не покри на далечната греда Давид Яблонски и защитника необезпокояван отбеляза поредния си гол. Варненци се хвърлиха в атака и успяха да върнат едно попадение. Отново Василев се оказа на точното място. Той опозотвори чудесно центриране на Дани Кики и с глава отбеляза второто си попадение в мача.

До края на срещата „сините“ се „окопаха“ в наказателното си поле и не допуснаха нов гол.

„Черно море“ – „Левски“ 2:3

Голмайстори: 0:1 Вутов (20), 1:1 Василев (22), 1:2 Паулиньо (38), 1:3 Яблонски (65), 2:3 Василев

„Черно море“: Макенджиев, Зехиров, Хасани, Димов, Витанов (73-Минков), Цветков, Илиев, Огнянов, Фенуш, Кузма (56 - Дани Кики), Василев

„Левски“: Кръстев, Цветкович, Яблонски, Белаид, Фигерейдо, Прохазка, Тиам, Гомес, Паулиньо (85 - Кабрал), Вутов, Ривалдиньо (65 - Костов)