Обновен: 09:17 | 17 април 2024

Григор отстъпи пред Вердаско и отпадна в Индиън Уелс

Българинът загуби 6-7(4) 6-4 и 3-6 от испанеца

По материала работи: Юлиян Атанасов

Григор Димитров отпадна във втори кръг на турнира в Индиън Уелс, след като загуби 6-7(4) 6-4 3-6 от Фернандо Вердаско. В първия сет световният № 4 изпусна два поредни сетбола, преди да загуби тайбрека впоследствие. Реабилитира се през втората част, но в третата не удържа. Победителят ще играе в трети кръг с Тейлър Фриц.Първият пробив в мача дойде на сметката на Григор, след като при 30-40 в четвъртия гейм Вердаско направи двойна грешка – 3-1. Българинът сервираше за затвърждаване, като геймът мина през дюс, а впоследствие испанецът реализира топка за рибрейк – 3-2.

Следващите няколко части минаха под диктовката на подаващите. При 4-5 Вердаско сервираше за оставане, като при 15-15 изпрати топката далеч в аут, след което направи същото и в следващото разиграване, давайки два сетбола на опонента си. Българинът не успя да се възползва, геймът мина през два дюса, преди да приключи в полза на сервиращия.

Развръзката дойде в тайбрек, който започна с пет минибрейка. Вердаско прекъсна серията за 4-2 точки, а до края задържа Димитров в догонваща позиция – 7-6(4).В началото на втория сет испанецът направи двойна грешка при 30-30. На брейкбола първата ни ракета взе темпово разиграване и дръпна 1-0.