19:55 | 17 март 2018
Обновен: 08:14 | 17 март 2024

Ботев (Пд) разби Дунав за 11 минути

„Канарчетата“ разгромиха с 3:0 „драконите“

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши редовния сезон с разгром над Дунав (Русе). "Канарчетата" разбиха с 3:0 "драконите" в рамките на 11 минути през втората част, съобщи sportal.bg. Завърналият се от Лудогорец голмайстор Жоао Пауло (68, 79) отбеляза два гола, а Тодор Неделев (74) с красиво попадение също се разписа.

Пловдивчани влизат в плейофите от пета позиция с актив от 42 точки, като се доближиха на три точки от четвъртия Берое. Момчетата на Николай Киров записаха трети пореден успех, като тимът вкара общо 10 гола в тези двубои - 3:0 с Витоша (Бистрица), 4:2 срещу Верея и 3:0 с Дунав. Бразилският нападател Жоао Пауло пък намери формата си от първия престой на "Коматево", като вече има четири попадения в последните десет дни.

Ситуацията в Дунав пък е все по-тежка, след като русенци записаха четвърта поредна загуба тази пролет, в които дори не отбелязаха нито един гол. Съставът на Малин Орачев остана с 21 точки на 12-о място, но ако Етър отмъкне точки от Лудогорец, "драконите" ще завършат редовния сезон на предпоследно мято.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0
1:0 Пауоо (68)
2:0 Неделев (74)
3:0 Пауло (79)

Ботев Пд: Чворович, Марин, Димов, Терзиев, Й. Минев, Балтанов, Юсеин, Неделев, Афонсо, Кампос, Ж. Паоло.

Дунав Рс: Луков, Попадийн, Васев, Ковачев, Патев, Димов, Зитоуни, Карагарен, Шопов, Сандес, Костадинов