21:30 | 16 май 2018
Обновен: 08:49 | 17 април 2024

Черно море победи смърфовете у дома

Атанас Зехиров и Мехди Фенуш вкараха за варненци головете за 2:1

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 на стадион “Тича” в първи мач от битката за седмото място, което дава шанс за участие в Лига Европа след бараж с третия от първата шестица. И трите попадения в срещата паднаха през втората част. Атанас Зехиров и Мехди Фенуш отбелязаха за варненци, а Филип Михалевич в края на срещата вкара почетен гол за “смърфовете”.

Срещата започна добре за домакините, които отправиха първи изстрел към противниковата врата. Георги Божилов стреля от далечна дистанция, но топката премина опасно покрай десния страничен стълб на Милина. В 13-ата минута Радослав Василев опита да прати топката в мрежата на гостите с атрактивно изпълнение на задна ножица, но ударът му не намери целта. Само пет минути по-късно Георги Божилов получи топката пред наказателното поле, обърна се и стреля, но отново встрани от вратата.

В 29-ата минута опитният бранител на варненци Даниел Димов засече с глава центриране на Георги Илиев от фаул, но изстрелът му попадна право в ръцете на вратаря на пловдивчани. В 38-ата минута отново Илиев получи топката в половината на Локомотив, напредна и стреля от дъгата на наказателното поле, но отново топката не намери очертанията на вратата на Милина.

Второто полувреме започна по подобие на първата част – с натиск на варненци. В 48-ата минута Атанас Зехиров отправи добър плътен удар, който мина близо до левия страничен стълб на вратата. В 53-ата минута Георги Илиев отправи прекрасен фалцов изстрел, но отново късметът не бе на страната на “моряците”. Шест минути по-късно Мехди Фенуш направи фрапантен пропуск на метри от голлинията. Нападателят на Черно море бе напълно сам пред опразнената врата, като топката попадна в краката му след карамбол, но стреля високо над напречния стълб.

В 62-ата минута с гол-шедьовър Атанас Зехиров изведе Черно море напред в резултата. Зехиров навлезе към наказателното поле на гостите и стреля с външен фалц. Топката премина над стража на “смърфовете” и влетя в мрежата за 1:0. Само две минути по-късно Черно море втори гол в мача. Мехди Фенуш се възползва от груба грешка на Стивън Езе, проби през центъра и с прецизен удар по земята не остави шансове на Милина – 2:0.

В 82-ата минута Даниел Димов имаше възможността да направи резултата класически, но изстрелът му с глава мина над напречната греда. Само две минути по-късно Локомотив стигна до гол. Филим Михалевич засече добро центриране по земя от левия фланг на Абделхаким Буна и върна своите в мача. Георги Илиев изпълни отлично пряксвободен удар, но Милина успя да спаси вратата си от трети гол.

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Даниел Димов, Илиас Хасани, Кононго (80-Мартин Костадинов), Георги Илиев, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Радослав Василев, Георги Божилов (62-Мартин Минчев), Мехди Фенуш (88-Фабио Мартинш).