IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
България
18:17 | 13 януари 2020
Обновен: 01:34 | 1 юни 2025

Чиновници от МОСВ на разпит в Спецпрокуратурата заради водната криза

Над два часа и половина заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси, дава показания

По материала работи: Слав Велев
Чиновници от МОСВ на разпит в Спецпрокуратурата заради водната криза

Чиновници от Министерството на околната среда и водите бяха привикани на разпит в Специализираната прокуратура за водната криза в Перник, съобщава Нова телевизия.

 

Над два часа и половина заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси, дава показания.

 

Пред разследващите Живков обяснил, че две институции подават данни колко вода трябва за нуждите на Перник. Местното ВиК дружество заявявало количествата за питейно-битови цели, както и за промишлеността в региона.

 

От Националния институт по метеорология и хидрология пък подавали информация за очакваните валежи. Едва тогава Басейнова дирекция излизала с разчет и график колко вода ще се отпусне към града.

 

Припомняме, в четвъртък миналата седмица министър Нено Димов беше задържан, а в петък, 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов. На този етап обвинението срещу Нено Димов е свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по аферата с внос на боклук от Италия.

 

В събота Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста. По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си.

 

news.bg

Коментари

Новини Варна