Четвърти пролетен празник на животновъдството се провежда днес в град Кресна. Гостите на празника видяха уникални стари български породи.
Калоферските дългокосмести кози демонстрираха изключителната си дълга козина, Българските витороги дългокосмести кози, пък са уникални със спираловидните си рога.
На изложението бяха демонстрирани домашно произведени български сирена, баници и други местни произведения. Женската група на Недко Косов, "човекът –оркестър" от Симитли изпя песента за овцата Рогушка.
Пред сцената играха кукери, предстоят томбола с награди, пазар за великденски агнета и други, информира БГНЕС.
Това е празник на българските изконни традиции, оригиналните български породи и сортове, традиционните продукти и кулинарна култура. Свързан е с настъпването на пролетта и началото на активната земеделска дейност, празник на българската природа. Проявата вече се утвърди като най-мащабното агро-еко изложение в Югозападна България.
Всяка себеуважаваща се нация полага усилия да съхрани културната си идентичност на фона на глобализацията. Пролетния празник на земеделието и животновъдството в гр. Кресна е сериозна стъпка в тези усилия, смятат организаторите.
Кози "мериха" косми и рога в Кресна
Четвърти пролетен празник на животновъдството се провежда в градa
04.04.2015 | 14:16 ч. Обновена: 24.06.2025 | 02:24 ч.
1

Новини
-
ТРИ ГРАДА ЗА ТРИ МЕСЕЦА: WOLT СТАРТИРА ВЪВ ВАРНА
-
Арестуваха мъж за кражба на телевизор в "Аспарухово"
-
Спипаха варненец с 3,17 промила зад волана
-
Пеевски се скара с Василев и обяви: Ще правя държава с главно "Д"
-
Полицай почина докато охранява протеста пред Народното събрание
-
Община Варна се среща с потенциални партньори за защита на животните
-
Община Варна обяви производството за въвеждане на Зелена зона
-
Хороскоп за 18 септември 2025
-
Честваме паметта на светите мъченици - София, Вяра, Надежда и Любов
-
Тъжна вест! Почина вицепрезидентът на Българската федерация по борба
-
Трима от пострадалите при катастрофата с Lamborghini във Варна остават в болницата
-
Осъдиха украинец, изнасилил млада жена между блоковете в квартал „Чайка“
България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата
Коментари