Голдън ретрийвърът Бари се включи в търсенето на затрупаните от скална маса екскурзианти край Крушунските водопади, съобщават от "24 часа". Денонощие след нелепия инцидент надеждата да бъдат открити живи се стопява с всяка изминала минута.
"Обади се колега от спасителната служба в Ловеч и помоли да помогнем. Кучето ни е обучено да открива бедстващи - вярвам, че и този път ще се справи. Има нужда и от хора. Затова четири наши момчета са с Бари на терена", каза Христо Сливков, шеф на Планинската спасителна служба в Троян.
Над 30 души се борят със скалите, за да стигнат до погребаните под тях мъж и жена. Невъзможно е да се използват взривни материали, тъй като зоната не позволява. Цялото разчистване на над 200 кубика пръст и огромни камъни се извършва на ръка. Неистови усилия полагат хората, участващи в спасителната акция. С въжета издърпват скалните късове, но за сега от затрупаните няма и следа.
Край с. Крушуна, дало името на водопадите, се намира най-голямата в страната водна травертинова каскада с много прагове, басейнчета, своеобразна растителност и бигорови скали. Неслучайно БАН е избрал района на селото за моделен на карстови защитени територии в България. Преди около пет години 2 тона бигор се бяха откъснали и паднали в едно от езерата - в така неречения Сини вир.