Лъскави коли паркират на инвалидни места

Управители на бизнес центрове и молове вдигат рамене

Лъскави коли паркират на инвалидни места

В София има около 900 места, предвидени за паркиране на хора с трайни увреждания в Синя и Зелена зона.

 

Доста често обаче ставаме свидетели на водачи на автомобили, които са паркирали неправомерно на тях. Обособени места за паркиране има и в големите бизнес и търговски центрове.

 

Един от хората, на които е отнето правото да спират на места за хора с увреждания, е Владимир Гюров, който се придвижва с помощта на инвалидна количка. По негови думи, почти винаги паркомястото предназначено за него, е заето от някой нарушител.

 

От 10 години Владимир Гюров работи в голям бизнес център, разказва Нова тв. Количката не му пречи да живее активно – да играе тенис, да изкачва Мусала, да скача с парашут.

 

Паркирането в града обаче се оказва най-голямото предизвикателство за Владимир.

 

В повечето случаи, в които Владимир пристига на работа, местата за паркиране за хора с увреждания, вече са окупирани неправомерно. Глоба няма, по стъклата на наглеците лепят единствено стикери.

 

От управата на бизнес центъра твърдят, че няма какво да се направи по въпроса.

 

А положението по моловете е още по-страшно. Хора, спрели на такива места, или не отговарят на Владимир, или му казват, че са за малко. Други пък директно му казват да си гледа работата.

 

Сигнали за неправомерно паркиране на инвалидно място се подават към Столичния инспекторат. Глобата, която грози нарушителите, е 200 лв.

dnes.bg

 

Четете още: Пестенето от сметки за ток – възможно!

 

 

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата