Критично е състоянието на шофьора, катастрофирал в Генуа

Това съобщи българският посланик в Рим Марин Райков

Критично е състоянието на шофьора, катастрофирал в Генуа

Остава критично състоянието на шофьора, който пострада най-тежко при катастрофата. Ще му бъде направена животоспасяваща операция. Това съобщи преди малко за ПСН българският посланик в Рим Марин Райков, информира БНТ.

 

Сериозно пострадал е и другият шофьор на автобуса, но без опасност за живота. Няма тежко ранени сред учениците, трима са леко пострадали, но състоянието им е добро. След преглед са изписани и с друг автобус са продължили пътя си към курорта Йезоло, край Венеция.

 

Близките още снощи са били информирани за инцидента. Посланикът ни в Рим Марин Райков увери, че консулската служба е в непрекъснат контакт с италианските власти и е на разположение. Той допълни, че причините за катастрофата тепърва ще се изясняват. По думите му магистралата А7 в Италия е тежка, с много завои и натоварен трафик и инцидентите на нея не са рядкост.

trud.bg

 

Коментари

България
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата