Варна °
fallback
Общество
08:07 | 30 септември 2018
Обновен: 04:35 | 11 май 2025

Циклонът, ударил Гърция, идва и у нас! Топло, но пък с валежи

От 26 октомври, когато е Димитровден, започва "циганското лято"

По материала работи: Ставри Таргов

Циклонът над Егейско море, който удари сериозно съседна Гърция, ще донесе дъждове и у нас. Първоначално това ще стане в южната половина на страната и по Черноморието, а в понеделник преди обед вече ще вали в цялата страна, съобщи пред "24 часа" Петър Янков от TV-MET.

Положителното все пак е, че времето ще остане сравнително топло. И ако в неделя и в понеделник температурите ще са между 16 и 21 градуса, във вторник термометърът ще показва между 19 и 24 градуса.

 

В сряда ще е с 1-2 градуса по-хладно, но от четвъртък предстои по-продължителен сух период с повишаване на температурите, като максималните ще са от 20 до 25 градуса.

 

Нови валежи ще има от 8 до 11 октомври, когато отново слабо ще се захлади. От 26 октомври, когато е Димитровден пък, започва т.нар. "циганско лято", каза още метеорологът.

 

Dnes.bg

Автор на статията:
Ставри Таргов
0 коментара
fallback
fallback