IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Общество
10:37 | 26 септември 2019
Обновен: 02:17 | 2 юни 2025

От 16 до 25 октомври - НС без заседания заради изборите

Депутатите тръгват да агитират в полза на кандидат-кметовете

По материала работи: Пламен Янков
От 16 до 25 октомври - НС без заседания заради изборите

Депутатите няма да заседават в продължение на две седмици заради предстоящите на 27октомври местни избори, съобщи dnes.bg.

 

Решението беше взето с гласовете на ГЕРБ, Обединени патриоти и "Воля". От БСП гласуваха против, но пък нито един социалист не изложи мотивите си защо не е съгласен с предложението на останалите политически сили в НС.

 

Законотворците ще пропуснат общо 6 пленарни заседания от 16 до 25 октомври.

 

През това време обаче комисиите в НС ще провеждат редовните си заседания.

 

Поради тази причина транспортните разходи на депутатите ще се признават само за участието им в комисии.

 

Решението на депутатите да не заседават две седмици преди вота не е изненада. Това е редовната практика на законотворците, които тръгват да агитират в полза на кандидатите за кметове и общински съветници в страната.

Коментари

Новини Варна