Варна °
fallback
Политика
16:21 | 18 юли 2020
Обновен: 07:20 | 11 май 2025

Караянчева: Изходът не е служебен кабинет

Парламентът трябва да работи, за да приема закони, бе категоричен шефът на НС

По материала работи: Ставри Таргов

За стабилност призова във Виноградец председателят на парламента Цвета Караянчева. На този етап е важно да има стабилност. Парламентът трябва да работи, защото имаме ред закони за приемане. Трябва да приемем държавния бюджет, каза Караянчева.

 

Председателят на Народното събрание добави, че ако има служебен кабинет, няма как да се приемат законите, които касаят борбата с COVID-19. Това, което предлага управляващата коалиция, е една програма, която има за цел да повиши доходите на хората.

 

"Може би ще има промени в кабинета, които ще разберем следващата седмица, но каквото и да се случи, за мен изходът не е служебен кабинет", коментира още Караянчева.

 

"Чувам призивите на протестиращите. Това са спонтанни протести, на хората, които искат нещо различно и предлагат нещо различно, ние като политици трябва да го чуем", допълни председателят на Народното събрание.

 

Вижте повече в репортажа на БНТ

Автор на статията:
Ставри Таргов
0 коментара
fallback
fallback