IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Крими
13:38 | 5 май 2017
Обновен: 06:31 | 30 май 2025

Свещеници загинаха в катастрофа след погребение на колега

Разследването по случая продължава

По материала работи: Пламен Янков
Свещеници загинаха в катастрофа след погребение на колега

Окръжната прокуратура в Разград образува досъдебно производство за причиняване на смърт по непредпазливост на повече от едно лице в пътнотранспортно произшествие  – престъпление по член 343, ал. 3 от Наказателния кодекс. 


Тежкото пътнотранспортно произшествие е станало около 23 часа на 4 май 2107 год. на околовръстния път на Разград. На километър след мотел „Пътна среща“ преди разклона за Кубрат автомобил „Форд фокус“ излязъл от пътя и катастрофирал. От удара колата се разцепила и пламнала. 


В автомобила са открити човешки останки, чиято самоличност се установява. Около мястото на катастрофата са открити части от кръстове и църковна утвар, както и калимавка, каквито носят православните свещеници. 


Автомобилът е собственост на 42-годишен свещеник от Басарбовския манастир. По данни на игумена на манастира той заедно с 35-годишен свещеник се връщали от погребение на свой колега в Поморие. В момента се идентифицират намерените останки на трети пътник в колата.


Продължават процесуално-следствените действия под ръководството на Окръжната прокуратура в Разград за установяване на причините и самоличността на загиналите.  

 

Коментари

Новини Варна