Полицейска кола е била замервана с различни предмети от жители на бургаския кв. „Победа” , задържан е и 21-годишен мъж при опит да метне парче тухла към патрулката, съобщиха от ОДМВР-Бургас.
Сигнал за нарушение на обществения ред в квартала с голяма циганска общност е получен вечерта на 30 април. Униформени от Първо РУ в Бургас заварили озвучителни уредби, изкарани направо на ул. „Тамара”. Полицаите спрели музиката и съставили акт на нарушителите.
Един от полицейските автомобили „Опел Астра” е попаднал под канонада при излизане от квартала.
На Велиден около 09.40 ч. във връзка със задържането на заподозрени по образувано досъдебно производство полицаите отишли в същата част на квартала, като при изтеглянето на служебните полицейски автомобили по ул. „Тамара” е забелязан младеж да замахва с парче тухла в ръката.
21-годишният Р. М. отправял закани и заплахи към полицаите. Той е отведен в Първо РУ, започнато е бързо полицейско производство.
24chasa.bg