Няколко компании за производство на бира в Германия възнамеряват през 2018 г. да повишат цените на бутилираната продукция, съобщи агенция DPA, като се позова на собствена анкета сред производителите.
Компанията Krombacher, която е лидер на местния пазар по производство на светлата бира от типа „пилзнер”, възнамерява да повиши цената до март. Конкурентите им от Radeberger смятат да предприемат същите действия още до февруари, като поскъпването ще обхване както бутилираната бира, така и 5-литровите бурета от марките Radeberger Pilsner, Berliner Kindl, Berliner Burgerbrau, Ur-Krostitzer, Stuttgarter Hofbrau, Altenmunster Brauer, Allgauer Buble и вносните Jever, Guinness и Kilkenny. От Bitburger пък са още по-нетърпеливи и ще повишат цените на целия асортимент в Германия още в средата на януари 2018 г.
Поскъпването е свързано с повишаването на производствените разходи, отбелязват от Deutsche Welle. Според експерти скоро и други компании за производство на бира в Германия могат да обявят поскъпване на своята продукция – например във Veltins планират до края на месеца да вземат решение за цените през 2018 г.
SINOR.bg
Четете още: Учени откриха пещера на Луната
Коментари