IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
09:14 | 8 юни 2018
Обновен: 10:16 | 12 май 2025

Около 200 души са изчезнали след изригването на Фуего в Гватемала

Властта поиска международна помощ за справяне с последиците от стихията

По материала работи: Слав Велев
Около 200 души са изчезнали след изригването на Фуего в Гватемала

109 станаха жертвите на изригването на вулкана Фуего в Гватемала. Смята се, че около 200 души са изчезнали в изригването, станало в неделя, предадоха световните агенции.

 

Издирвателните операции са преустановени заради рисковите условия за издирвателните екипи. Изригването на Фуего беше най-мощното от четири десетилетия.

 

Гватемала поиска международна помощ за справяне с последиците от стихията, засегнала според оценките 1,7 милиона души. Прокурори наредиха разследване дали процедурите по евакуация на населението в района на вулкана са били спазени.

 

Вашингтон обяви, че изпраща спешна помощ за пострадалата страна. Тя включва и финансови средства за храна и вода за нуждаещите си.

 

Вашингтон прати и самолет за транспортирането на най-тежко обгорелите при изригването. Те са откарани в болници в щатите Флорида и Тексас. Сред транспортираните има и шест деца.

 

dariknews.bg

 

Четете още:  

Коментари

Новини Варна