Хиляди протестиращи поискаха разрешаване на гей браковете в Тайван

Демонстрантите носеха знамена в цветовете на дъгата и сновяха между парламента и партийните централи

снимка: Guliver/Getty Images

снимка: Guliver/Getty Images

Хиляди поддръжници на правата на гейовете демонстрираха днес в Тайпе месеци преди изборите, на които вероятно ще се яви и прогей партия, а Тайван може да стане първата страна в Азия, легализирала еднополовите бракове, предаде Ройтерс, цитирана от БТА и "Дарик".

Демонстрантите носеха знамена в цветовете на дъга, бяха запалили свещи и скандираха "гей гласовете са гласове", движейки се между парламента и централите на двете основни политически партии в Тайван, уточни Ройтерс.

Неотдавнашното решение на Върховния съд на САЩ, с което се легализират гей браковете, даде нов тласък на движението в Тайван, където проектозаконът за браковете бе блокиран в парламента във връзка с изборите през януари.

"Тайванското общество достигна точката на приемане на гей браковете", каза един от демонстрантите, цитиран от Ройтерс.

Коментари

Свят
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата