IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Свят
10:14 | 22 март 2017
Обновен: 20:51 | 17 май 2025

И Великобритания забрани лаптопи в самолет от 5 арабски страни и Турция

Турският министър на транспорта, мореплаването и съобщенията определи мярката като „неправилна“

По материала работи: Юлиян Атанасов
И Великобритания забрани лаптопи в самолет от 5 арабски страни и Турция

Великобритания последва САЩ и забрани внасянето на преносими електронни устройства в салона на самолетите на 14 авиокомпании, пристигащи в страната от пет арабски страни и Турция.Това съобщава говорител на британското правителство, цитиран от Франс прес, предава БТА.Британският премиерТереза Мей председателства няколко заседания на кабинета, на които е решено "да се въведат нови мерки за сигурност на въздушния транспорт по всички преки полети до Великобритания от следните страни: Турция, Ливан, Йордания, Египет, Тунис и Саудитска Арабия", уточнява говорителят в комюнике.

 

По-рано днес САЩ ограничиха употребата на електронни устройства на борда на самолетите при полети от 8 държави. Мярката засяга  9 авиолинии, опериращи на 10 летища, сред които Кайро, Аман, Кувейт, Казабланка, Доха, Рияд, Джедда, Истанбул, Абу Даби и Дубай.Мерките важат за неопределен период от време.Междувременно турският министър на транспорта, мореплаването и съобщенията Ахмет Арслан определи американската мярка като „неправилна“.

 

„От наша гледна точка тази забрана е неправилна мярка. И за Америка това също е погрешна стъпка. Никой не лети за удоволствие насам натам. Такива полети се извършват с цел развитие на двустранните отношения“, коментира Арслан пред журналисти.

 

По думите на министъра "турските власти водят преговори с американските колеги", за да не се въвежда забраната.Много по-полезно би било такива устройства да бъдат при пътниците, за дамогат те да продължат работа по време на полета, каза Арслан. Той призова САЩ "да не смесват истанбулското летище "Ататюрк" с други", за които се отнася тази забрана.

investor.bg

Четете още: Южна Корея опитва да извади потъналия ферибот "Севол"

Коментари

Новини Варна