Обновен: 13:45 | 25 април 2024

Реал Мадрид спечели като гост срещу Хетафе

Роналдо се разписа с два гола за победата от 3:0

По материала работи: Ставри Таргов

С два гола на Кристиано Роналдо Реал Мадрид спечели класическа победа с 3:0 като гост на Хетафе в мач от 19-я кръг на испанската Примера Дивисион.

Победата не дойде толкова лесно, тъй като след слабо първо полувреме на белите домакините задържаха резултата 0:0.

След почивката обаче Карим Бензема блесна с технична изява и изработи първия гол на Кристиано Роналдо. Само пет минути след това Хамес Родригес сложи топката на крака на Гарет Бейл и той отблизо вкара втори гол.

Десетина минути преди края колумбиецът записа втора асистенция за третия гол на Кристиано Роналдо.

Така тимът на Карло Анчелоти се реваншира за отпадането от турнира за купата на Испания от Атлетико Мадрид през седмицата. Благодарение на успеха мадридчани отново дръпнаха с 4 точки пред Барса на върха на класирането, съобщи Dnes.bg.