Обновен: 13:46 | 25 април 2024

Арсенал с великолепна победа срещу Манчестър Сити

"Артилеристите" обезличиха съперника с 2:0

По материала работи: Ставри Таргов

Арсенал изигра може би най-добрия си мач през този сезон и спечели великолепна победа с 2:0 като гост на шампиона Манчестър Сити.

"Артилеристите" тотално обезличиха съперника през първото полувреме и не допуснаха да се стигне до нито едно положение за гол.

В средата на първата част те откриха резултата от дузпа, изработена от Начо Монреал и реализирана от Санти Касорла.

След почивката "Гражданите" за кратко се активизираха и създадоха няколко атаки, но нито една не доведе до чисто положени.

В 67-та минута Оливие Жиру сложи точка на спора, засичайки с глава центриране от фаул на Касорла.

Това бе първа победа на Арсенал над Сити в мач за първенство от 6 мача насам. За Сити пък това бе първа загуба в първенството от 13 мача насам. Тимът на Мануел Пелегрини има само една победа в последните 4 мача и така разликата до лидера Челси вече е 5 точки, съобщи Dnes.bg.