Варна 15°
08:54 | 29 януари 2015
Обновен: 14:49 | 25 април 2024

Голов дъжд за 45 минути на „Висенте Калдерон” удави „Атлетико”, „Барселона” отива на полуфинал за купата

„Каталунците” спечелиха реванша с 3:2 в Мадрид

Този път гола от съблекалнята на Фернандо Торес не помогна на "Атлетико" срещу пределно мотивираната "Барселона"

Барселона се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля в Испания, спечелвайки и реванша от четвъртфиналите срещу Атлетико (М). В истински футболен спектакъл, достоен за "Оскар", „каталунците” успяха да обърнат „дюшекчиите” за успеха с 3:2, а общия резултат от двете срещи е 4:2 в полза на Лео Меси и компания. Най-шарено бе първото полувреме, което бе оцветено с пет гола, дузпа, спорни съдийски отсъждания и дори куриозни моменти. Домакините стопиха пасива си от първия мач с гол от съблекалнята на Фернандо Торес. Както и срещу Реал преди няколко седмици, „хлапето” прониза противниковата врата още при първата атака в двубоя. Окрилени от попадението, мадридчани се хвърлиха в предни позиции да търсят втори гол, но сякаш забравиха, че във футбола освен да атакуваш, трябва и да се защитаваш. В 9-ата минута Неймар подряза крилата на „дюшекчиите” с изравнителен гол. Домакините се изнервиха, а играта се изостри. Най-потърпевши от грубите прояви на играчите на Атлетико бяха Меси и Жорди Алба, а за капак испанеца бе фаулиран и от страничния рефер, който го удари с флагчето. В 27-ата минута главния съдия отсъди доста спорна дузпа за домакините и Раул Гарсия бе безмилостен за 2:1. Барселона затегна обръча пред вратата на домакините в следващите минути и това даде резултат в 38-ата минута, когато Миранда се разписа в грешната врата. 3 минути по-късно рефера подмина дузпа за Атлетико, а при ответната атака отлична триходова комбинация между Меси, Алба и Неймар завърши с гол на бразилеца за 2:3. Тима на Диего Симеоне бе в нокдаун, а за капак на почивката Габи бе изгонен, тъй като нападна съдията в тунела с обидни реплики. През второто полувреме бурята утихна, а въпреки оптитите на домакините да се върнат в мача, футболистите на Барселона не допуснаха повече обрати и продължават битката за трофея.