09:44 | 29 януари 2015
Обновен: 14:51 | 25 април 2024

Лондонски финал на „Уембли” за Купата на лигата

„Тотнъм” внимаваше и не се поряза на „остриетата” от „Шефийлд Юнайтед”, които бяха доста наострени

Ериксен и неговите съотборници минаха през иглени уши, но достигнаха до последната битка на "Уембли", благодарение на двата гола на датчанина

Тотнъм е втория финалист в турнира за Купата на лигата в Англия. „Шпорите” завършиха 2:2 като гости на Шефийлд Юн. в реванша от полуфиналите и след успеха с 1:0 на „Уайт Харт Лейн” преди седмица стигнаха до предпоследното стъпало преди върха. Двубоя на „Брамъл Лейн” започна отлично за лондончани, които в 29-ата минута поведоха с гол на Кристиян Ериксен. Датчанина изпълно страхотно пряк свободен удар и хвърли в смут феновете на домакините. „Остриетата” обаче не се предадоха и „ободоха” гостите от Лондон в рамките на само 2 минути през второто полувреме. Между 77-ата и 79-ата, домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Чад Адамс. Отлична намеса на стража на Тотнъм Мишел Волм попречи на Шефийлд Юн. да стигнат и до трети гол в 85-ата минута, но само 3 по-късно отново Кристиан Ериксен попари амбициите им за финал, разписвайки се за крайното 2:2. Тотнъм отива на "Уембли", където на 1 март ще влезе в битка с градския си съперник Челси за трофея.