Обновен: 14:59 | 25 април 2024

Бесни "вълци" оглозгаха "Байерн"

"Волфсбург" изнесе лекция на шампионите

По материала работи: Златина Добрева

"Волфсбург" разтресе "Байерн Мюнхен" с 4:1 в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Фолксваген Арена". Това бе първа загуба за мюнхенци в първенството този сезон.
"Вълците" играха изключително силно и откриха резултата рано-рано чрез Бас Дост, получил пас от Де Бройне. В добавеното време на първата част нападателят вкара втория си гол в мача, пращайки страхотен снаряд от границата на наказателното поле.
Малко след почивката авансът на домакините стана класически, като този път Де Бройне бе изведен от дълбочина и матира Нойер. Две минути по-късно Хуан Бернат намали след грешка на защитата, пише gol.bg.
Байерн опита да наложи натиск, но беше отказан в 73-тата минута, когато Де Бройне се разписа за втори път. Вторият в таблицата "Волфсбург" събра 37 точки и вече изостава на осем пункта от лидера в класирането "Байерн".
Интересното е, че през целия есенен полусезон "Байерн" бе получил само три попадения във вратата си.