IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Спорт
10:50 | 2 февруари 2015
Обновен: 03:26 | 1 май 2025

“Икономистите” сбъркаха в А група

ИУ – Варна, беше без основни баскетболисти

По материала работи: Борис Проданов
“Икономистите” сбъркаха в А група

“Академик” (Пловдив) записа ценна победа в баскетболната А група като домакин на ИУ - Варна. Мачът завърши след продължение и само с точка разлика – 93:92.


Варненци бяха без основните си играчи Станислав Цонков, Денислав Вутев, Ангел Пейчинов, които бяха в Самоков с мъжкия тим на “Черно море”, както и Николай Стоянов, който е контузен. За отбора пък дебютира Росен Софрониев, който започна като титуляр. Саша Топчов регистрира 32 т. за тима, а с 22 т. завърши Антон Диков.


Пловдивчани започнаха мача силно и след една част водеха с 10 т. През втората част и след почивката варненци свалиха разликата и на свой ред поведоха, а през цялата четвърта четвърт разликата не надвиши 4 точки в полза на който и да е от отборите. 46 секунди преди края пловдивчани поведоха с 4, но Ивайло Тодоров вкара 2 поредни коша и прати мача в продължение. Отборите смениха водачеството няколко пъти, като 50 секунди преди края на добавеното време варненци поведоха с точка. Васил Бачев вкара за "Академик", а Саша Топчов - за ИУ за 92:91 в полза на гостите. В последните секунди на мача Илиян Ставрев наниза победния кош за отбора си, за да го изведе до 93:92.

 

Варненци продължават да са еднолично на първото място с баланс 10-2. В следващия “икономистите” варненци ще играят в градското дерби срещу “Академик” (Вн).

 

Коментари

Новини Варна