20:51 | 3 февруари 2015
Обновен: 15:28 | 25 април 2024

“Черно море” не победи във втората си контрола

“Пандури” направи 2:2 с варненци в Анталия

“Черно море” (Варна) и “Пандури” (Румъния) завършиха при резултат 2:2 в контролна среща в Анталия, играна на осветление на стадиона в комплекс "Мардан". Това беше втората проверка за варненци, като в първата те разбиха с 5:0 “Колхети” (Грузия).

В 14-ата минута бърза контра атака завърши с шут на Бижев, които е спасен от вратаря на “Пандури” Само 10 минути по-късно Марчин Буркхардт  изведе Бижев на перфектна позиция при която нападателя  не се поколеба и прати топката във вратата на румънците за 1:0. В 30-ата минута Клок излезе на хубава позиция, но изстрела му минава встрани от вратата. “Пандури” успя да възстанови равенството в 33-ата минута. Малко преди почивката “моряците” обаче направиха 2:1 – Венков изведе Бижев, които прати топката във вратата на “Пандури” за 2:1. В 45-ата минута Бижев прати топката за 3-ти път във врата на Пандури, но гола беше отменен заради спорна засада.

След подновяването на играта Александър Чанович спаси опасен удар, а Райков стреля отлично встрани от вратата. После и Буркхардт се опита да вкара, но топката излезе в аут. Румънците се изнервиха от негативния развой на проверката и заиграха грубо. Тази им бруталност позволи изравняване на резултата в даденото от съдията продължение - 2:2.

“Черно море”: 40. Александър Чанович, 6. Кирил Котев, 4. Михаил Венков, 5. Стефан Станчев, 10. Марк Клок, 84. Тодор Паланков, 18.  Марчин Буркхардт, 8. Стенио дос Сантос, 13. Симеон Райков, 19. Матиас Курьор, Вилиан Бижев (1. Илия Николов, 91. Живко Атанасов, 17. Иван Коконов, 24. Слави Сталев, 7. Бекир Расим, 11. Живко Петков, Мамуту Кулибали, Тони Стоичков)