Варна 15°
09:09 | 4 февруари 2015
Обновен: 15:32 | 25 април 2024

„Червените дяволи” взеха поправителния срещу „Кеймбридж”

Манчестър Юнайтед продължава напред за ФА Къп, след класическа победа с 3:0 на „Олд Трафорд”

По материала работи: Борис Проданов
Хуан Мата се радва, след като току що е забил първия пирон в ковчега на Кеймбридж

Манчестър Юнайтед ще играе в 5-тия кръг в турнира ФА Къп, след като надигра с 3:0 четвъртодивизионния Кеймбридж в преиграването на „Олд Трафорд”. Така „червените дяволи” успяха да измият срама от нулевото реми срещу аматьорите преди няколко седмици. Гостите бяха на прага на сензация в началните минути на двубоя, когато след удар на Елиът топката се отби в гредата. Оттук обаче домакините взеха нещата в свои ръце. Гостите се „набучиха” цели 3 пъти на шиша на „червените дяволи”, като първо това се случи в 24-ата минута. Тогава Фелайни свали топката с глава пред вратата, откъдето Хуан Мата не сбърка и откри за Юнайтед. В 32-ата минута бранителя Маркос Рохо с глава покачи на 2:0, а точка на спора сложи младия Джеймс Уилсън в 73-ата минута. В следващия етап Манчестър Юнайтед отново ще има съперник от долните етажи на английския футболен „небостъргач”. На 16 февруари хората на Луис Ван Гаал гостуват на третодивизионния „Престън”.