09:33 | 4 февруари 2015
Обновен: 15:32 | 25 април 2024

Съдийски грешки препънаха „Байерн” (Мюнхен)

Шампионите с втори мач поред без победа в Бундеслигата, след 1:1 с „Шалке 04”

Мануел Нойер отново демонстрира "котешкия" си рефлекс и спаси дузпа в началото на мача

Футболния шампион на Германия Байерн (М) продължава с колебливите си изяви след подновяването на първенството в Първа Бундеслига. Тежко ранените „баварци”, които бяха разкъсани от „вълците” от Волфсбург преди няколко дни, отново не успяха да победят, като този път завършиха наравно 1:1 у дома срещу Шалке 04. Още в 17-ата минута рефера прати Жером Боатенг под душовете за нарушение срещу Сидни Сам в наказателното поле. Останаха обаче съмнения, че фаула е бил извън пеналта и последвалата дузпа бе доста спорна. Мануел Нойер обаче усети ъгъла и спаси удара на Чипо-Мотинг. В 66-ата минута автогол на Учида не бе зачетен от реферите, но още при ответната атака Байерн поведоха с гол на Ариен Робен. Отговора на „кралскосините” не закъсня и в 72-ата минута Бенедикт Хьоведес бе точен за 1:1. Въпреки спънката, „баварците” запазиха аванса си от 8 точки на върха в класирането пред Волфсбург. „Вълците” също не успяха да спечелят и стигнаха само до реми във Франкфурт срещу домакина Айнтрахт.